KILKA POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SESJĄ INNEGO DNIA


Po pierwsze, czym jest sesja innego dnia? To sesja portretowa, która jest zaplanowana na dzień lub kilka dni po ślubie, zwykle w innym miejscu niż miejsce ślubu. Sesja odbywa się w zaplanowanym miejscu o odpowiednim czasie, bez stresu, że np. zabrudzimy suknię itp. Jeśli mamy ten dodatkowy czas na zdjęcia portretowe, dzień ślubu staje się nagle łatwiejszy, przyjemniejszy i o wiele mniej stresujący.

1. OBNIŻA STRES W DNIU ŚLUBU

Sesja innego dnia sprawia, że dzień ślubu jest o wiele mniej stresujący. Jeśli pada deszcz w dniu ślubu, mamy szansę na lepszą pogodę innego dnia. Jeśli coś opóźnia się, nie musimy stresować się i śpieszyć z czymkolwiek innym aby być pewnym, że zdążymy na odpowiednią godzinę z sesją portretową. Kiedy wiemy, że mamy zaplanowaną sesję innego dnia, dzień ślubu jest łatwiejszy i bardziej przyjemny. Na takiej sesji możesz robić to na co macie ochotę, nie martwiąc się, że np. zabrudzimy suknię!2. UŁATWIA ZAPLANOWAĆ CZAS


Większość wesel rozpoczyna się w godzinach popołudniowych lub nawet wieczornych. Czasami z powodu czynników nad którymi nie mamy kontroli, zaplanowane elementy przesuwają się i wszystko kończy się bardzo późno. Istnieje tak wiele rzeczy które mogą sprawić, że wszystko przesunie się w czasie. Sesja innego dnia to świetny sposób aby być pewnym, że bez względu na to jak wiele szalonych rzeczy pójdzie nie tak, nadal będziecie mieli czas na sesję i nie będziemy musieli spieszyć się na sesji w dniu ślubu.

3. DAJE WIĘCEJ CZASU, ABY CIESZYĆ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ


Często słyszę jak pary po ślubie mówią "dzień ślubu minął tak szybko, chcielibyśmy mieć trochę więcej czasu aby zatrzymać się choć na moment..." Myślę, że każda para powinna mieć wystarczająco dużo czasu w tym wyjątkowym dniu, aby naprawdę docenić te cudowne momenty. Zwykle jest tak, że mamy około 20 minut aby wykonać sesję portretową przy zachodzie słońca. Staram się aby ta chwila była wyjątkowa, ale jeśli pędzimy aby zdążyć na czas, nie będziecie mieli nawet sekundy aby spokojnie cieszyć się waszym dniem, do którego przecież tak długo i ciężko się przygotowujecie. Jeśli mamy zaplanowaną sesję innego dnia będzie mniejsza presja. Nie będziecie musieli spieszyć się z kolacją, ani nie przegapicie deseru. Będziecie mieli czas na spędzenie go z przyjaciółmi i bliskimi!

4. MIEJSCE


Jedną z moich ulubionych części sesji innego dnia jest możliwość fotografowania w nowym miejscu. Jeśli miejsce, w którym chcecie mieć sesję jest 20-30 minut od miejsca wesela, to dojazd zajmie nam około godziny, plus czas fotografowania. To cenny czas z dala od gości. Ale jeśli mamy sesję innego dnia, mamy możliwość zrobienia dokładnie tego o czym marzycie. Możemy wybrać się na spacer, jechać na szczyt góry lub wybrać się na przejażdżkę po lesie. Możemy nawet spotkać się rano i udokumentować wasz pierwszy poranek po ślubie razem robiąc dobrą kawę w domu, a następnie ubrać się i iść znaleźć miejsce na zdjęcia. To jest w tym najpiękniejsze. Innego dnia jest o wiele więcej możliwości!5. ZNIKA NIEPOTRZEBNY STRES


Nawet najbardziej wyluzowane pary mają tendencję do odczuwania stresu w dniu ślubu. Drobne nerwy, ale jednak nerwy. Może martwisz się o publiczne wystąpienie, o pierwszy taniec itp. Może to tylko motyle w brzuchu z tego całego oczekiwania lub przytłaczające emocje. Ale następnego dnia cały ten stres znika i jesteście bardziej wyluzowani.

6. BĘDZIE BARDZIEJ KOMFORTOWO


Po spędzeniu całego dnia razem ze mną, dzieleniu się tak wieloma emocjami i chwilami, poczujecie się bardziej komfortowo przed moim obiektywem. To po prostu ludzka natura. Nawet jeśli już w dniu ślubu jesteście bardzo wyluzowani, poczujecie się jeszcze bardziej komfortowo na sesji innego dnia, ponieważ jest o wiele mniej stresu w tym dniu. Pary z którymi pracuję na sesji innego dnia są bardziej wyluzowane.


KILKA MYŚLI

Chcę wyjaśnić, że sesja innego dnia nie oznacza, że dostaniecie mniej zdjęć w dniu ślubu. Na sesji innego dnia będziemy w stanie uchwycić bardziej wyluzowany klimat, małe rzeczy które sprawiają, że jesteście sobą.

Sesja innego dnia jest tylko szansą, aby uchwycić cię w klimacie ślubu w bardziej wyluzowany sposób i bez presji.